All Star Time

Areál

ALL STAR TIME není závislý na jediném areálu, protože se snaží razit myšlenku, že základem tábora jsou především lidé. Z toho důvodu jeho účastníci jezdí v průběhu roku na další výlety na různá místa. Na sedm let se na svoje hlavní letní působení „zabydlel“ na Jičínsku, v letech 2008–2009 v Ostružně, v letech 2010–2012 v Lužanech a v letech 2013–2014 v Mladějově, který je ideálním výchozím bodem pro turistiku v Českém ráji. V roce 2015 se AST přesunul do Nového Města pod Smrkem a vyměnil siluetu hradu Trosek za majestátní přírodu Jizerských hor. Pro lepší orientaci si prohlédněte mapu s polohou areálu.

Kritéria pro volbu optimálního areálu jsou jasná a jistě se od ostatních kvalitních kursů a dětských táborů nikterak neliší:

Ubytování

Základem jsou kvalitní chatky, které odolají nejhorší nepřízni letního počasí a splňují hygienické požadavky dle platné legislativy. Pokoje jsou prostorné, převážně po osmi lůžkách. Za nadstandardní lze v Novém Městě pod Smrkem označit sociální zařízení přímo na chatách. Většina chat má i vlastní sprchy s teplou vodou.

Stravování

Na našich kursech se stravujeme pětkrát denně. Snídaně jsou formou švédského stolu, zpravidla umožňují každému výběr dle chuti (slané/sladké), oběd zahrnuje samozřejmě polévku a hlavní chod, dvě svačiny střídají ovoce, pečivo a mléčné výrobky, teplou večeři tvoří jeden hlavní chod. Na celodenním výletě si rádi dopřejeme pizzu.

Genius loci

Lze říci, že nás na všech místech provází duch proslulého Albrechta z Valdštejna. Působivé kouzlo krajiny kolem Jičína se stalo příslovečným. Valdštejn z Jičína učinil svoji hlavní residenci a citlivými zásahy do jeho okolí vytvořil skutečně pohádkový kraj. Takřka na dosah ruky jsme zde měli sevřenou nádheru Prachovských skal a na opačnou stranu se otevírala malebná scenérie Českého ráje. Valdštejn byl ovšem vévoda frýdlantský a právě Frýdlant, sevřený mezi Jizerskými a Lužickými horami, je hlavním centrem oblasti, kam se letní působení našich kursů přesunulo. Krajinu kopců, rybníků a skal jsme vyměnili za husté lesy pokrývající horské masívy, kterým vévodí 1124 m vysoký Smrk, na jehož úpatí je areál situován.

Vybavení

Vzhledem k tomu, že nejčastější náplní volného času dětí jsou míčové hry, nesmí v areálu chybět nic, bez čeho se neobejdou. Základem je volný prostor a míče na kopanou a odbíjenou. V centru areálu máme hřiště na plážový volejbal, které se hodí stejně dobře na odbíjenou, vybíjenou i přehazovanou. Nejmenším dětem jsou určeny prolézačky. Účastníci BST spíše využijí možnosti uspořádání cyklovýletu. Hory jsou protkány sítí cyklostezek, vášniví cyklisté sem jezdí na oblíbený singltrek. Jízdní kolo a helmu si však musí každý přivézt vlastní, pak je lze spolu s ostatními zamknout v úschovně. Děti, které rodiče přivezou autem, nemají s dovezením kol problém, jinak jsme schopni dopravu kol zajistit vlastními prostředky. K dalším oblíbeným činnostem bezesporu patří stolní tenis. Stoly jsou volně k disposici, pálky a míčky máme k zapůjčení, je však vždy lépe vzít si s sebou vlastní. Za deštivého počasí využíváme velké víceúčelové jídelny a kluboven i prostorných stanů, které umožňují nejen hraní jednoduchých her, výuku či zpěv s kytarou, ale také pořádání diskoték nebo promítání filmů. Zpěv patří mezi významné součásti estetické výchovy na našich kursech, proto nám vyhovují prostorná ohniště k pořádání pravidelných táboráků. V Novém Městě pod Smrkem lze využít veřejného koupaliště, koupání je omezeně možné i v nedaleké horské říčce. Deset minut pěšky od areálu je krytý bazén.